Tüm internet kullanıcıları için iyice önem kazanmış bir sosyal ağ olan twitter’da kimlerin sizleri unfollow ettiğini artık görebileceksiniz. Twitter hesabınızın popülaritesini artık daha yakından inceleyebileceksiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri size bu yazıda anlatacağım.

Twitter’da takipçi sayısı kullanıcalar için çok önemlidir. Bu önem doğrultusunda takipçi sayısını arttırmak için bir çok yöntem internette mevcut bulunmakta. Twitter’da bir yandan takipçi kazanırken bir yandan da kaybedebilirsiniz. Bu tip durumları şimdi anlatacağım yöntemle kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.İlk olarak who.unfollowed.me sitesine gidiyoruz.

Sitenin üst kısmında yer alan “Sign in with Twitter” butonuna tıklayarak Twitter hesabımız aracılığıyla who.unfollowed.me’ye giriş yapıyoruz.

Eğer sisteme ilk kez giriyorsanız, Twitter, bu siteye yetki verip vermediğinizi kontrol edecektir. Açılan sayfada “Giriş yap” butonuna tıkladığınızda who.unfollowed.me’ye Twitter hesabınızdan yetki vermiş olacaksınız ve bu servis, Twitter uygulamalarınız arasındaki yerini alacaktır.

Who.unfollowed.me’ye giriş yaptıktan sonra sağ kısımda profilinizin altında yer alan butonlar, takipçileriniz ile ilgili bilgileri size sunuyor.


“Who unfollowed me” seçeneğini tıkladığınızda siteyi son ziyaretinizden bu yana sizi takip listesinden çıkaran kullanıcıları görebilmeniz mümkün. Hatta isterseniz bu sayfa üzerinden bir tık ile onları takip listenizden çıkarmanız mümkün.

“Who’s not following me back” seçeneğini seçerseniz ise sizin takip ettiğiniz, ancak sizi takip etmeyen Twitter kullanıcılarını bir sayfada görüntüleyebilirsiniz.

“Who I’m not following back” butonuna tıklandığında sizi takip eden ancak sizin takip etmediğiniz kullanıcıların bir listesine erişebiliyorsunuz.

Son olarak “Unfollower history” butonuna tıklayarak son dönemde sizi takipçi listesinden çıkarmış olan kullanıcıların kimler olduklarını detaylıbir şekilde görebilmeniz mümkün.

Kaynak